Львів – Берлін – Амстердам – Заансе Сханс – Волендам – Париж – Діснейленд – Прага – Львів Дати виїздів : 24.01.22 12.02.22 05.03.22 26.03.22 04.04.22 18.04.22 30.04.22 07.05.22 14.05.22 08.10.22 22.10.22 29.12.22 Програма туру
Львів – Краків – Прага – Відень – Будапешт – Львів Дати виїздів : 04.12.2021 30.12.2021 (доплата 20€) *Оплата по курсу комерційного банку на день розрахунку. Програма туру
В гостях у бравого солдата Швейка
Чехія – одна з найвідвідуваніших країн Європи! Вона приваблює туристів своєю величною красою та шармом, в якому відображена золота історія європейських народів. Чари її доглянутих набережних, строгих костелів, затишних площ, нічних вуличок зі старовинними ліхтарями, збільшують інтерес і цікавість туристів з кожним роком. Для наших сучасників Чехія – це перш за все всесвітньо відома здравниця і неповторне місце, де реальність і казка злилися воєдино. Ласкаво просимо до Чехії, побачити богемну Прагу, фонтанні хороводи Карлових Вар, сріблясту Кутну гору, чарівну архітектуру Чеського Крумлова. Населення Чехії за переписом 2011 року становило 10 562 214 осіб. Питома вага міського населення – 74%. Найбільші міста – Прага (1 269 000), Брно (386 000) та Острава (296 000) Основне населення Чехії – чехи та моравці (понад 90%). Серед іммігрантів найчисленнішими в Чехії є українці, яких станом на 30 вересня 2010 проживало в країні 126 521 осіб. Проживає також значна кількість словаків (71 676) та в’єтнамців (60 605). Клімат Чехії – помірний, перехідний від морського до континентального. Тепле літо (біля +20 ° C) і прохолодна волога зима (від 0 ° C до -15 ° C). Весна і осінь досить теплі, в гірських районах температура нижча, ніж на рівнинах, але ненабагато, так як гори в Чехії – невисокі. Травень, червень і вересень – найкомфортіші місяці для відвідування країни. Грошова одиниця країни – Чеська крона (CZK), в 1 кроні 100 геллерів. Банки працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00, деякі обмінні пункти відкриті і по суботах з 9:00 до 12:00. Найбільш невигідний курс в обмінниках в аеропорту, на вокзалах і в туристичних місцях. Комісія, особливо при обміні невеликих сум, може досягати 15-20%, тому треба спочатку з’ясувати, яка сума буде видана на руки, і тільки після цього обмінювати. Хоч Чехія і є членом ЄС, а також входить до Шенгенської зони, євро тут поки не користуються значною популярністю. Розраховуватися в Чехії можна як кронами, так і євро, однак це дуже невигідно, і краще їх обміняти на крони. Спеціально купувати євро для поїздки в Чехію і подальшого обміну необхідності немає. А ось картку для розрахунків краще мати в євро. Навіть офіційні гіди в Празі радять міняти гроші в арабських обмінниках на вулиці Політичних в’язнів (Politickyh Veznu). У місцевих, зазвичай, немає ніякої комісії і мінімальної суми обміну. Підроблені купюри в Чехії рідкість, єдина небезпека, яка вам загрожує – це обрахування. Так що ретельно рахуйте гроші і ходіть міняти валюту хоча б удвох. Офіційна мова – чеська. Багато людей розуміє німецьку та англійську Релігія – християнство. Більшість населення країни – католики.
Користуватися в Чехії громадським транспортом – суцільне задоволення. Як у денний, так і в нічний час доби, транспорт ходить строго за розкладом, який вивішено на кожній зупинці. У ньому похвилинно розписаний кожен маршрут, з урахуванням будніх днів, субот і неділь. Квитки продаються в будь-якому газетному кіоску – трафік, або в автоматах, розташованих в метро і на деяких зупинках. Вартість квитка залежить від тривалості поїздки. Перш ніж взяти в оренду авто, перевірте справність автомобіля і наявність страховки на випадок дорожньої події. Користуйтеся пасками безпеки. Необхідна наявність міжнародних водійських прав. Дороги першого класу в Чехії відповідають європейським стандартам. На інших трасах часто зустрічається нерівне дорожнє покриття, можуть бути відсутні розмітка і дорожні знаки. Багато доріг ремонтуються. Міські вулиці зазвичай залишають бажати кращого. Будьте особливо обережні в історичних центрах чеських міст: бруковані кругляком вулиці і велика кількість трамваїв – додаткові фактори ризику. Трамваї, згідно з чеськими правилами, мають перевагу на дорозі по відношенню до автомобілів. Для проїзду по основних дорогах Чехії, включаючи трасу Е-50, необхідно мати талон про сплату дорожнього податку. Талони можна придбати на заправних станціях уздовж доріг. У разі відсутності талона загрожує штраф. Обмеження швидкості в містах – 50 км / год, за їх межами – 90 км / год.
Телефони-автомати є всюди – одні працюють по телефонних картах, інші приймають монети. Для цього випадку знадобляться дрібні в 2 і 5 крон. Телефонні картки, в залежності від кількості розмов, коштують від 80 до 150 крон. Їх купують в тютюнових і газетних кіосках. Код Чехії – 420 Чутність дуже хороша. Найбільш поширеними кредитними картами в Чеській Республіці є «Eurocard / Mastercard», «Maestro» і «Visa». Ліцензія на право введення мобільної мережі телефонів на території Чеської Республіки була видана нижчеподаних компаніям: «Еуротел», «Т-Мобайл» і «Чеський Мобіл». Поліція – 158 Муніципальна поліція – 158 Пожежна охорона – 150 Швидка допомога – 155 Швидка технічна допомога – 1230, 124.
Національна кухня вирізняється ситними стравами і соковито-солодкими десертами. Візитна картка — різноманітні кнедлики: картопляні або пшеничні, з салом, фруктами або іншими начинками. Серед традиційних страв — тушкована свинина або смажений гусак з капустою і кнедликами, конвертики зі свинини із спаржею, сиром і рубаною шинкою, празька шинка «шунка» і знамените «печене вепрево коліно», «картофляник» («брамборак»), цілісна смажена качка, гарячі рубані рулети з різних сортів м’яса, солодкі млинчики «палачинка», пиріг «апфелинтрудель» з горіхами, корицею і родзинками. Чеський національний напій, без сумніву — пиво. Знамениті «Пльзеньський Урквелл», «Плзеньський Праздрой», «Будвар», «Гамбрінус», «Старопрамен» або міцне «Велікопоповіцки Козел» і багато інших. Вибрати найкраще з безлічі місцевих сортів пива — не легке завдання.
Години роботи магазинів: 9:00-18:00, по суботах: 9:00-13:00. Це стосується лише маленьких міст. Магазини та універмаги у великих містах працюють без вихідних. Незвичайний сувенір з Карлових Вар – «карловарська троянда». Це звичайна квітка, поміщена на два тижні в мінеральне джерело. Просочившись солями, вона стає бурою і «скам’янілою». З Чехії можна привезти абсент, «Бехеровку», ювелірні вироби з гранату, вироби зі скла і кришталю. З лікувальних курортів – карловарська сіль, лікувальна косметика, чарки для пиття води з джерел.
Поширити сторінкум. Львів, вул. Братів Рогатинців, 12/10
м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 3A
097 416 0070 Viber
093 170 4588
Пн - Пт 10:00 - 19:00
Субота 10:00 - 14:00